بهترین وکیل کیفری در اصفهان

پرونده های کیفری در واقع شاخه ای از حقوق جزا است که شامل جرایم، مجازات ها و قوانین جزایی می شود، دعاوی کیفری آن دسته از مواردی است که به جرم، مجرم و مسئولیت کیفری مربوط می شود. به گفته بهترین وکیل کیفری در اصفهان جرم عبارت است از هر نوع رفتار اعم از فعل یا ترک فعلی که در قانون جرم شناخته شده و موجب مجازات آن می شود. منظور از مجرم نیز هر شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) است که فعل مجرمانه به او نسبت داده شده و اعتبار این انتساب در دادگاه صالح ثابت شده باشد و در نهایت مسئولیت کیفری به معنای توانایی نسبت دادن عمل مجرمانه به متهم در موارد دیگر است.

در پرونده های کیفری، طرفین پرونده می توانند وکیل یا وکلای خود را انتخاب و معرفی کنند. اکثر پرونده های جنایی پس از تحقیقات مقدماتی با صدور کیفرخواست به دادگاه کشیده می شوند. بنابراین وکیل هم در جلسه مقدماتی و هم در محاکمه شرکت میکند.

بهترین وکیل کیفری در اصفهان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ آیا به هر وکیل کیفری می توان اعتماد کرد؟ از آن جایی که وکلای کیفری به امور حساسی رسیدگی می کنند، مهم است تا در انتخاب آن ها دقت کنیم، مطمئنا برای بررسی پرونده های قتل، سرقت، کلاهبرداری، جعل، آدم ربایی و … نمی توانیم به هر وکیلی اعتماد کنیم زیرا کم تجربگی وکیل به ضرر ما تمام خواهد شد. در شهر اصفهان به دلیل جمعیت بالایی که زندگی می کنند، میزان دعاوی کیفری هم بالا است بنابراین نیاز است تا با وکلای کیفری خوب آشنا شوند تا در صورت بروز مشکل دسترسی سریعی به وکیل داشته باشند. در این مقاله به نوبه خود تلاش کردیم تا لیستی از وکلای مجرب و متخصص در حوزه دعاوی کیفری را جمع آوری و معرفی کنیم. برای آشنایی با آن ها همراه ما در مجله برترین وکیل باشید.

خصوصیات وکیل کیفری

وکیل کیفری فردی است که به دعاوی کلاهبرداری، کلاهبرداری رایانه ای، قتل، دیه، سرقت، آدم ربایی تجاوز به عنف، تهدید اشخاص، جاسوسی و مصادیق آن، جعل سکه و اسناد و … می پردازد بنابراین باید دانش، تحصیلات و تجربه تخصصی در امور کیفری را داشته باشد. وکیل کیفری خوب در اصفهان باید به رویه و روال دادگاه های کیفری آشنا بوده و قوانین مجازات امور کیفری را بداند. بنابراین توصیه می شود در دعاوی کیفری حتما از وکیلی کارکشته کمک بگیرید تا نتیجه دادگاه به نفع شما تمام شود.

وکیل کیفری متخصص باید وقت شناس، صادق و دارای وجدان کاری باشد به طوری که صلاح موکل را در نظر بگیرد و تنها به منافع خود و دریافت حق الوکاله فکر نکند. یک وکیل کیفری علاوه بر دانش و تحصیلات به تجربه هم نیاز دارد تا در پرونده های بعدی موفقیت بیشتری کسب کند. سلطه بر روانشناسی افراد از ویژگی های دیگر وکیل کیفری است، او باید به صورت تخصصی به روانشناسی افراد آگاهی داشته و ابعاد مختلف مشکل ایجاد شده را بررسی کنند.

دعاوی کیفری به گونه ای هستند که در اکثر آن ها به پزشک قانونی نیاز است، از این جهت باید اطلاعاتی در مورد پزشک قانونی داشته باشد و درصورتی که خطایی ایجاد شد آن را اصلاح کند. در دعاوی کیفری کشف جعل و اثر انگشت مهم است پس وکیل کیفری باید تشخیص به جا و درستی از جعل اثر انگشت داشته باشد.

بهترین وکیل کیفری در اصفهان کیست؟

برای انتخاب بهترین وکیل کیفری در اصفهان باید تحقیق و بررسی های بسیاری انجام دهیم تا وکیلی مجرب و کارکشته انتخاب کنیم. بهترین وکیل اصفهان متخصص در دعاوی کیفری به پرونده هایی می پردازد که با جان و ابروی موکل در ارتباط است، بنابراین باید توانایی و اطلاعات کاملی از این موضوع داشته باشد تا بتواند پرونده را به درستی و طبق روال قانونی حل کند.

وکیل کیفری باید توانایی ارتباط گیری با دادیار، بازپرس، معاون دادستان و دادستان را داشته باشد. با توجه به پیچیده بودن دعاوی کیفری و اهمیت بررسی صحیح آن ها، انتخاب وکیل کیفری برای بسیاری از افراد یک معضل بزرگ است، ما به جهت راحت تر شدن روند انتخاب وکیل کیفری خوب در اصفهان، سعی کردیم لیستی از وکلای متبحر در دعاوی کیفری را جمع آوری و به شما معرفی کنیم در ادامه شما را با سوابق و آدرس دفتر وکلای کیفری اصفهان آشنا می کنیم.

دعاوی کیفری به مواردی اطلاق می‌گردد که جنبه مجرمانه داشته و به موجب قانون با کیفر همراه است. برای تحت تعقیب کیفری قراردادن شاکی می‌بایست اقدام به طرح شکایت کیفری نماید.در این قبیل دعاوی دو طرف دعوا شاکی و مشتکی‌عنه نامیده می‌شوند البته اگر مشتکی عنه پس از شکایت تفهیم اتهام گردد عنوان متهم را با خود یدک خواهد کشید.دعاوی کیفری دارای دو جنبه الهی، عمومی و خصوصی است.بدین شکل که در جرایم جنبه عمومی دادستان به نیابت از کل جامعه اقدام به تعقیب متهم نموده لیکن در دعاوی با جنبه خصوصی با شکایت شاکی امکان تعقیب متهم وجود دارد.لازم به توضیح است در دعاوی با جنبه خصوصی با شکایت شاکی تعقیب شروع و با اعلام رضایت وی پرونده بسته می‌شود مگر آنکه پرونده دارای جنبه عمومی باشد که در این صورت نسبت به جنبه خصوصی قرار منع تعقیب صادر می‌شود و نسبت به جنبه عمومی رسیدگی ادامه می‌یابد.شکایت شاکی به موجب شکواییه تنظیم و به مرجع قضایی تقدیم می‌گردد که یکی از شعب دادیاری و یا بازپرسی اقدام به رسیدگی می‌کند.حضور وکیل برای هر کدام از اصحاب پرونده دارای ارزش و اعتبار خاصی است به نحوی که وکیل شاکی سعی در اثبات وقوع جرم به وسیله تحقق ارکان آن دارد لیکن وکیل متهم در مقام اثبات عدم تحقق جرم خواهد داشت.دادسرا از دادستان و دادیار و بازپرس تشکیل شده است. البته قسمتی از وظایف دادستان با دادیار می‌باشد از جمله دادیار ارجاع، دادیار اظهارنظر و….جرایم مهمی وجود دارند که الزاماً وکیل دادگستری از بدو آن می‌بایست در پرونده همراه با موکل در شعبه جهت تفهیم اتهام حاضر باشد از جمله کلاهبرداری، انتقال مال غیر، سرقت، ضرب و جرح، آدم ربایی و… همچنین توصیه داریم وکیل دادگستری اقدام به تنیم شکواییه با توجه به شرایط و مقررات قانونی نماید.
در دعاوی کیفری پس از رسیدگی و اعلام ختم رسیدگی یا قرار جلب به دادرسی صادر می‌شود و یا قرار منع یا موقوفی تعقیب که قرار اول قطعی و پرونده به دادگاه کیفری دو ارجاع لیکن قرار دوم غیرقطعی و قابل اعتراض در دادگاه کیفری دو می باشد.موسسه حقوقی و داوری اندیشه عدل و عدالت با دارا بودن وکلای متخصص در حوزه امور کیفری آماده ارائه خدمات حقوقی تخصصی در این حوزه از وکالت می‌‌باشد.

چرا باید به وکیل کیفری مراجعه کنیم؟

همان طور که می دانید که وکلای کیفری براساس تجربه ای که در طی سالیان وکالت خود در رسیدگی به پرونده های کیفری کسب نموده اند به صورت تخصصی به موضوعات جزائی پرداخته و قادرند با تکیه بر مهارت خود پرونده را به نتیجه دلخواه موکل خود برسانند و از این طریق نه تنها از حقوق موکل خود به بهترین نحو ممکن دفاع می کنند بلکه به قاضی نیز در بررسی هرچه بهتر و دقیق تر پرونده کمک خواهند کرد.

با توجه به این که پرونده های کیفری دارای مجازات می باشند لذا پیچیدگی و حساسیت های این دعاوی بسیار بالا بوده و طرفین پرونده (شاکی و متهم) هر دو مراحل سختی را پیش رو خواهند داشت. متهم باید بتواند بی گناهی خود را ثابت کند و شاکی نیز با ارائه مدارک و ادله لازم بایستی متهم را به مجازات محکوم کند که این موضوع به تخصص و تسلط بر قوانین کیفری نیاز دارد و علاوه بر این بهترین وکیل کیفری در اصفهان باید بتواند استدلال قوی را برای توجیه کردن قاضی به کار برد.

در حالت کلی پرونده های کیفری که با حضور وکیل پیگیری و رسیدگی می شوند نتایج بهتری در مقایسه با پرونده های بدون حضور وکیل دارد زیرا این وکلا از خلاقیت و نوآوری لازم برای دفاع از حقوق موکل خود برخوردارند و به طور قطع نتایج بهتری را در پی خواهد داشت.

قابل ذکر است که پرونده های کیفری هر کدام دارای محتوایی خاص و منحصر به فرد بوده و بهترین وکیل کیفری در اصفهان باید بتواند با تخصص و تجربه، مناسب ترین راهکار را برای رفع مشکل موکل خود به کار برد و در صورتی که وکالت متهم پرونده را بر عهده دارد و جرم او به اثبات رسیده باید بتواند با تاثیر گذاری در رای قاضی حداقل مجازات برای او در نظر گرفته شود.

تفاوت وکیل کیفری و وکیل حقوقی چیست؟

وکالت کیفری و حقوقی، در اصل محوریت قوانین و همچنین از لحاظ آیین دادرسی و رسیدگی وکیل به پرونده، تفاوت هایی با هم دارند. در امور کیفری، در مرحله تحقیقات اولیه، بهترین وکیل کیفری در ایران به مرجعی به نام دادسرا مراجعه کرده و از آن جا تحقیقات خود را حول محور خواسته شده توسط موکل، پیگیری می کند. در این نوع دعاوی وکیل می تواند با مقامات قضایی از جمله: دادیار، بازپرس و یا دادستان و یا نماینده دادستان روبه رو شده و شخصا پیگیر پرونده شود.

اما در امور حقوقی، مقامات قضایی نام برده شده در بالا، حضور نداشته و وکیل حقوقی تنها با قاضی دادگاه و قاضی اجرای احکام مدنی ارتباط دارد. همچنین اگر شما ساکن شهر تهران هستید و به دنبال وکیل کیفری می باشید، می توانید مقاله بهترین وکیل کیفری در تهران را مطالعه کنید؛ در موسسه حقوقی وکلای بسیار حرفه ای در حال فعالیت اند و خدمات منحصر به فرد ارائه می دهند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: خانواده، ملکی، کیفری، حقوقی، ثبتی
📝 خدمات: مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: 90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

انواع دعاوی کیفری

دعاوی کیفری انواع متفاوتی دارند و یک وکیل کیفری باید به تمامی آنها تسلط داشته باشد تا بتواند از موکل خویش در دادگاه دفاع کند. انواع دعاوی کیفری به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

  • مواردی که باعث اختلال در آسایش و امنیت عمومی می شوند مانند: قمار، برهم زدن نظم عمومی، جعل، استفاده از اسناد جعلی، رابطه نامشروع، ربا، جرایم هایی بر علیه ماموران دولتی، محاربه و غیره
  • مواردی که به طور مستقیم با اموال مردم ارتباط داشته باشد مانند: سرقت، خیانت در امانت، کلاهبرداری، تخریب، صدور چک پرداخت نشده و غیره
  • مواردی که با شرایط و اوضاع مردم در ارتباط باشد مانند: آدم ربایی، افترا، تصادف رانندگی، توهین، نزاع، مزاحمت، سقط جنین و غیره
  • مواردی که مربوط به فضای مجازی می شود مانند اینترنت، سرقت رایانه ای، تهدید مجازی و غیره
  • مواردی که مربوط به مسائل خانوادگی می شود مانند: عدم ثبت نکاح، ترک انفاق و غیره

وکیل دعلوی کیفری

بهترین وکیل در اصفهانپذیرش پرونده های امور حسبی در اصفهانپذیرش پرونده های کیفری در اصفهانپذیرش پرونده های ملکی در اصفهانحاذق ترین وکیل در اصفهانوکیل اصفهان خیابان ملک شهروکیل اصفهان خیابان میروکیل اصفهان خیابان ناژوانوکیل اصفهان خیابان نیکبختوکیل اصفهان خیابان هشت بهشتوکیل اصفهان محله نیکبختوکیل پیگیر در استان اصفهانوکیل کاربلد در اصفهانوکیل کاردان در اصفهانوکیل کارکشته در اصفهانوکیل و مشاور حقوقی در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *